Ebru Susamcıoğlu tarafından kurulan sinerjik yapı, yılların birikimi, hayalleri ve deneyimini bir potada harmanlayarak "Türk Cam ve Seramik Sanatı" adına özgün eserler yapmayı kendisine hedef edinmis bir Sanat Atölyesidir. 

Atölye/mağaza bir arada konsepti ile İstanbul'da kurulan merkezde, Cam ve Seramik Sanatı'nın en güzel örnekleri sergilenmektedir. Gelen ziyaretçiler, Cam ve Seramik özel tasarım ve sanat ürünlerini görebileceği gibi bu eserlerin üretimine de ilk elden tanıklık edebilirler. Arzu eden ziyaretçilerimiz, Cam Sanatı Atölye çalışmalarımıza da katılabilirler.  

Küçük ziyaretçilerimizde, okul harici aktivite kapsamında değerlendirebileceğiniz "Çocuklara, Mini Cam Atölyesi" adını verdiğimiz 45 dakikalık atölye çalışmamıza katılabilirler. Bu atölye etkinliğini doğum günü partisi, okul gezisi gibi eğlenceli grup etkinlikleri olarak da organize edebiliyoruz. 

Cam Sanatı ürünlerimizden online alışveriş yapmak isteyen ziyaretçilerimizi www.coolglassdesign.com online hediyelik alışveriş markamıza davet ediyoruz. Alışveriş sitemizde Cam Sanatı'nın en güzel örneklerini inceleyebilir,  kampanyalarımızı takip edebilir ve hediyelik ürünlerimizi satın alabilirsiniz.  

Biz Kimiz?

Ebru SUSAMCIOĞLU

Şafak SUSAMCIOĞLU

Şafak SUSAMCIOĞLU

Ebru Susamcıoğlu

Ebru SUSAMCIOĞLU, 1978’de İzmir’de doğdu. 2002 yılında İzmir 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Bölümü’nden mezun oldu. Eğitimi sırasında, 2001 yılında Bulgaristan Troyan Sanat Okulu, Uluslararası Seramik Sempozyumuna genç sanatçı olarak katıldı. Sanatçı,“Eczacıbaşı Vitra Seramik Sanat Atölyesi, Kişisel İzler 5”,“Dolmabahçe Sarayı’nda, Camda Sanatsal Yansımalar” ve Finlandiya Riihimaki şehrinin Fin Cam Müzesi’nde Paşabahçe ile birlikte on bir çağdaş Türk cam sanatçısının yer aldığı “Akdeniz Esintileri” sergisinin de aralarında olduğu pek çok karma seramik, heykel ve cam sergisine katıldı. Son olarak 17 Mart 2010 tarihinde yapıtlarını sergilediği “Evim İstanbul” konulu ilk kişisel sergisini açmıştır.  "Ebru Susamcıoğlu, uzun yıllar Cam Ocağı Vakfı'nda çalıştı ve Mimar Sinan Üniversitesi'nde eğitmenlik yaptı. Ebru SUSAMCIOĞLU halen Erenköy’deki Cam ve Seramik Atölye/Mağaza’sında sanat hayatını sürdürmektedir. 

Şafak SUSAMCIOĞLU

Şafak SUSAMCIOĞLU

Şafak SUSAMCIOĞLU

Şafak Susamcıoğlu

Şafak SUSAMCIOĞLU, adından da anlaşılacağı gibi güneşli bir İzmir sabahında doğdu. Eğlenceli kişiliği nedeniyle lise çağında Beşiktaş Kültür Merkezi (BKM) organizasyonunda uzun süre çalıştıktan sonra 2001 senesinde güzel sanatlara hazırlanarak hayali olan endüstriyel tasarım bölümü için Dokuz Eylül ve Marmara Üniversitesinde sınava girdi. Fakat içindeki otomobil aşkı onu güzel sanatlardan koparıp 2005 yılında Ege Üniversitesinde otomotiv bölümünü okumasına yolaçtı. Bir süre otomotiv sektöründe çalışıp kaza eksperliği yaptıktan sonra 2012 senesinde zorlu bir askerlik dönemi içindeyken ablası Ebru Susamcıoğlu Yücel ve eniştesi Kaan Yücel'in baskılarıyla çok sevdiği şehir İzmir'i bırakıp şehir ve sektör değiştirerek İstanbul'da "Ebru Susamcıoğlu, Cam ve Seramik"de  çalışmaya başladı. Kendisini cam sanatı ve zanaatı alanında devamlı  geliştiren Şafak Susamcıoğlu iyi bir zanaatkar ve sanatçı olma yolunda  ilerlemektedir.